5,0 /5
Tanáraink átlagosan 5,0 csillaggal és több mint 21 értékeléssel rendelkeznek
3160 Ft/óra
Tanáraink 100%-ának az első órája ingyenes! Földrajz órák átlagosan 3160 Ft-ba kerülnek.
1 h
Tanáraink átlagosan 1 óra alatt válaszolnak vissza
Böngéssz a profilok között és találd meg az igényeidnek megfelelő földrajz tanárt (óradíj, diploma, értékelések, személyes vagy online óra szerint).
Üzenj tanárodnak, hogy meghatározd igényeidet és elérhetőségeidet. Ütemezd be az órákat, és fizess értük biztonságosan a platformon keresztül.
Fedezd fel az összes tanárt korlátlanul keresgélhetsz, amíg meg nem találod a megfelelőt ✨.
Egy Földrajz óra átlagos ára 3160Ft
Számos tényezőtől függ:
A tanárok 97%-ának ingyenes az első órája
Fedezd fel a közeledben lévő tanárok árait .
Egy tapasztalt tanárral gyorsabban fejlesztheted tudásod Földrajz tantárgyból.
Te választhatod ki a tanárt és szabadon tervezheted meg az órákat!
Üzenetküldő rendszerünk lehetővé teszi, hogy közvetlenül a kiválasztott tanárral tudd megszervezni az órákat teljes nyugalommal.
A keresőmotor segítségével találhatsz ritka gyöngyszemet tanárok milliói között.
Egyszerűen indítsd el a keresést 1 kattintással .
Földrajz tanárok többsége online órát is tart.
Ne habozz elolvasni a hirdetéseiket vagy válaszd ki az "online" szűrőt, hogy megtaláld az online oktatás keretében elérhető Földrajzórákat.
106 földrajz tanár felajánlja, hogy segít neked földrajz tantárgyból.
Böngéssz a profilok között, és válaszd ki az elvárásaidnak leginkább megfelelőt.
Válaszd ki tanárodat a 106 profilból.
21 értékelésből a tanulók 5-ből átlagosan 5,0-t adtak.
Az órával kapcsolatos probléma esetén, ügyfélszolgálatunk készséggel áll rendelkezésedre (telefonon vagy e-mailben a hét 5 napján).
Az összes tantárgyból megtekintheted a tanítványok véleményét.
Egy hatalmas választék áll rendelkezésedre, hogy megtaláld az ideális tanárt
A földrajztudomány vagy földrajz (tudományos nevén geográfia) a természettudományok közé, és azokon belül a geológiával, a geofizikával, az óceanográfiával és más tudományágakkal a földtudományok közé tartozik. A Föld mint bolygó leírásával foglalkozik, több szempontból.
Hagyományosan felosztják természet- és társadalomföldrajzra, és mindkettőn belül megkülönböztetnek általános és regionális földrajzot. Az előbbiek a természeti és társadalmi jelenségekkel és folyamatokkal foglalkoznak, amelyek gyakran nem választhatók el egymástól. Az általános földrajz átfogóan vizsgálja mindezt, a regionális földrajz pedig egy adott térségre szűkítve.
A földrajz összetett tudomány: szorosan kapcsolódik más tudományágakhoz, például a geológiához, a biológiához, a történelemhez, a szociológiához. Magyarországon az általános iskola felső tagozatában és a középiskolában is külön tantárgyként tanítják. A választható érettségi tárgyak közé tartozik.
Mindenekelőtt azért, mert érdekes! A világról szól, amiben élünk, hogy milyen sokféle… Segít megérteni magunkat, az országunkat, a földrészünket. Hogy hogyan jött mindez létre, hogyan működik, mi határozza meg a kapcsolatainkat egymással. A földrajz nem csak a tudásunkat gyarapítja, a látókörünket is szélesíti, és az összefüggések keresésére és felismerésére tanít.
A környezettudatosság különösen fontos manapság, amikor a klímaváltozás rászorít minket arra, hogy megkérdőjelezzük eddigi fogyasztási szokásainkat, és igyekezzünk - mindannyiunk érdekében - minél környezetbarátabb és energiatakarékos módon élni. A földrajztanulás kiváló alkalom a környezettudatosságra nevelésre. Minden életkorban. El is kezdik már az általános iskola alsó tagozatában, ahol még környezetismeretnek hívják azt a tantárgyat, amelybe a földrajz alapjai is beletartoznak.
A felső tagozatban már a természetismeret tantárgy keretében vagy önálló tantárgyként tanulják az iskolások a földrajzot, sokkal alaposabban, részletesebben és összefüggéseiben. Ekkor ismerkednek meg Magyarország tájegységeivel, megyéivel, vizeivel, éghajlatával, növény- és állatvilágával és tágabb környezetünkkel is, először Közép-Európa, illetve az Európai Unió, majd a többi földrész országaival. A középiskolában az ismeretek elmélyítése és árnyalása folyik. Itt már mindig külön tantárgy a földrajz, és földrajz szakos tanárok tanítják.
Gyakran ezek a tanárok szervezik a tanulmányi kirándulásokat: ezek jó alkalmak a tanultak megtapasztalására, természeti képződmények (pl. tanúhegyek, vízesések, barlangok), műemlékek, múzeumok, városok megtekintésére. Egészen más Tihanyból lenézni a Balatonra, mint fényképen vagy filmen látni! Bejárni az egri várat, amit az Egri csillagokból már ismerünk! A fazekasműhelyben látni, hogy hogyan készül a híres, fekete, mohácsi korsó... Van, akiknek sikerül a határon túlra is eljutni. Mindenhova azonban sajnos nem lehet elmenni!
A földrajztanárok általában világjárt emberek, nemhiába ezt a szakot választották! Hitelesen és élményszerűen tudnak mesélni azokról a helyekről, ahol jártak, és azokról is, amelyekről talán csak olvastak. Nyitogatják a kicsik és a nagyok szemét a nagyvilágra…
Ha érdekel a földrajz, és többet szeretnél tudni, gyorsabban haladni, földrajz érettségin gondolkozol, netán azon, hogy geológus vagy földrajztanár legyél, lehet, hogy érdemes földrajz különórára járnod! Akkor is, ha korrepetálásra van szükséged, bár ez ritka, a földrajzot sokan szeretik, és nem szokták nehéz tantárgynak tartani.
Körbe kérdezhetsz az ismerőseid között, hogy nem ismer-e valaki egy jó földrajztanárt, aki vállal magánórákat is, vagy rákereshetsz a földrajzra a Superprofon! Lehet, hogy csak néhány kattintás választ el a földrajztanártól, akit keresel! Meg fogsz lepődni, mennyien vannak fent a Superprofon! Annyian azért nincsenek, mint a matek-, magyar- vagy angoltanárok, de nem is keresik annyian a földrajzórákat. És a számuk folyamatosan nő!
Az óradíjak nem vészesek, ráadásul a Superprofon az első óra az esetek 97 %-ában ingyenes próbaóra, tehát nem kell azonnal döntened, több tanárt és kipróbálhatsz. Élj ezzel a lehetőséggel, hogy valóban azzal tanulhass, akivel a legjobban sikerül megtalálnod a hangot! A tanár-diák viszony olyan, mint az orvos-beteg, vagy talán még inkább, mint a pszichológus-páciens viszony: nem mindenki illik mindenkihez, nem tud bárki bárkit meggyógyítani, bárkinek segíteni! A tanár-diák viszony is bizalmi viszony, csak attól tudsz tanulni, akiben bízol, és akit hitelesnek érzel. Ne kapkodd el a döntést, de kezdj el minél hamarabb keresni!
Mátyás
földrajz tanár
Very good teacher. He helps with my son's education. Matyas managed to get my son interested in studying. I am grateful
Nina, 5 hónappal ezelőtt